Canisterapie Ukrajině

14.03.2022

Ukrajinské děti nezůstávají bez podpory našich skvělých canisterapeutických týmů!

Informace o příkladných aktivitách našich členských canisterapeutických týmů, kterým není lhostejný osud ukrajinských rodin.

Kde a jak probíhá /bude probíhat skutečná canisterapeutická pomoc ....

Níže uvádíme informace o nezištné pomoci našich canisterapeutických týmů v regionech. Záměrně neuvádíme jména obětavých členů, ale jen jména jejich pejsků a fotografie, protože nejde o to, KDO jmenovitě pomáhá, ale že jdou příkladem, KDE a JAK se lze zapojit  ...

  • 6. 4. Canisterapii ukrajinským rodinám s dětmi, středisko KARMEL ve Smilovicích zajistí CT tým s fenkou zlatého retrívra Barunkou, který uvítá pomoc od ostatních CT týmů...

  • od 28. 3. Canisterapii ukrajinským dětem internát Střední průmyslové školy, Frýdek-Místek, CT týmy s fenkami Dafne, Xany a Harry ...


  • od 15. 03.  zajišťují naší dabrovolníci canisterapie ukrajinským dětem v Hotelu KAM Malenovice (nejčastěji fenečka Cherr, pomáhá i fenka Connie....)

  • od 10. 3.  jsem se zapojila (bez mých CT parťáků, Thea a Mattyho) jako noční hlídač ukrajinských zvířat, které nemohou z hygienických důvodů vstoupit v Ostravě do asistenčního centra na Černé louce.
  • 4. 4. canisterapie pro ukrajinské děti na internátu školy pro sluchově postižené ve Valmezu. Jsou zde už přes měsíc ubytované 4 rodiny s dětmi z Kyjeva a ze Zápoží. Jedná se o neslyšící rodiny. Děti se pomalu zařazují do našich tříd pro sluchově postižené, před týdnem byla ubytovaná a zaměstnaná z Kyjeva paní učitelku, a tak děti mají i pedagoga, který s nimi znakuje v jejich znacích.
  • 10. 3.  My máme 17 ukrajinských uprchlíků ubytovaných přímo v naší škole. Jsou to 3 neslyšící rodiny s dětmi. Každé úterý mám na internátě Merylku (CT fenka) a od tohoto týdne jsme ke hře přibrali i ukrajinské děti.