Zkušební komise

Karin Mikolášová

Kynologii se věnuji od dětství, mého prvního pejska - křížence, mi rodiče pořídili v mých devíti letech. Výchova a výcvik psů se stali mým velkým koníčkem a od roku 1992 jsem se stala členkou ZKO v Ostravě -Mariánských Horách a současně členem Českého kynologického svazu, kde jsem doposud.

V současné době jsem spolumajitelkou chovatelské stanice "Király Puszta" a s manželem chováme vzácné plemeno Komondor a Německý ovčák. Věnuji se sportovnímu výcviku, chovu, výstavám a canisterapii. V Pannonia Klubu, který zastřešuje maďarská a rumunská pastevecká plemena, jsem hlavním poradcem chovu pro plemena komondor, kuvasz, carpatin, mioritic a bucovina. Absolvovala jsem školení instruktora výcviku, kterého jsem po nějakou dobu vykonávala v ZKO Havířov- Lučina. V současné době jsem členem ZKO Havířov- Bludovice.

Od roku 2007 jsme spolu s manželem členy Podaných rukou, z. s. Se třemi komondory jsme úspěšně a opakovaně absolvovali canisterapeutické zkoušky. Canisterapii praktikuji v ÚSP Hrabyni, v Domově seniorů "Pohoda" v Orlové, ZŠ Ostrava - Zábřeh Kpt. Vajdy 1a, Mateřská škola zdraví s.r.o. Ostrava- Zábřeh.

"Strávený čas ve výše zmíněných zařízeních, osobně necítím jako práci, ale jako pomoc a poslání. Kde s mým psem tvoříme tým a prostřednictvím canisterapie přinášíme fyzickou úlevu i pohlazení na duši."

Kontakt: karin@komondor.cz

Ing. Ludmila Vítková

Se svou starší fenkou Cali jsem poprve dělala canisterapeutické zkoušky v roce 2001 a od té doby se canisterapii aktivně věnuji nyní druhým rokem i s druhou fenkou Alfa. Navštěvuji několik míst (několikrát v týdnu) a nyní - ve dvou základních školách, dále v Charitě jen s Alfou ve Stacionáři pro seniory a Denním stacionáři v Jaktaři, dále v Ústavu sociální péče v Dolních Životicích. Dále jsem tři roky učila na Slezské univerzitě v Opavě - Filozoficko-přírodovědecká fakulta Zooterapii.

Gabriela Kunčická

Kynologie je mým koníčkem již třicet let. Mým prvním psem s kterým jsem vstoupila na cvičák "Svazarmu" byla pudlice Babeta. Ale jelikož nebyla služební plemeno, nemohla jsem s ní provádět zkoušky. Což mě velmi mrzelo. A proto jsem cvičila vypůjčené služební pejsky, jezdila s nimi jak na zkoušky tak na závody. Na své dvacetiny jsem dostala pro mne milý dárek v podobě fenky velkého knírače "Cory". Začla jsem aktivně cvičit na kynologickém cvičišti Ami-Dog ve Frýdku. A zároveň se stala chovatelkou. Nyní jsem mimo jiné výcvikářkou u Sportovního klubu Policie ve Frýdku, kde se věnuji sportovní a služební kynologii.

V roce 2009 jsem se stala členkou zkušební komise pro canisterapii a také osobní asistentkou u společnosti Podané ruce - osobní asistence. Chtěla bych tímto pomoc při výcviku vašich pejsků i umožnit prostor a čas na našem cvičišti ve Frýdku, který je velice dobře přístupný. Bodově ohodnotit některé části zkušebního řádu. Poslušnost je základem výcviku. Pes je obrazem svého pána a jste to vy co tvoříte CANISTERAPEUTICKÝ TÝM.