Canisterapie v Žirafě

19.12.2023

Canisterapie v zařízení pro klienty s mentálním nebo kombinovaným postižením je pro naši organizaci prvořadá. A jedno z nich je Žirafa - integrované centrum Frýdek-Místek, které nabízí klientům širokou paletu činností odpovídající různorodostí potřeb osob se speciálními potřebami. Každé oddělení denního stacionáře nabízí uživatelům právě jejich cestu v procesu učení, poznávání a orientaci ve světě. Jejich cílem je vzbudit v uživateli chtění, motivovat ho k účasti na vlastním rozvoji osobnosti, seberealizaci, přiblížení se osobnímu cíli. A k tomu výborně příspívá i canisterapie, kterou zde poskytujeme, protože psi jsou skvělou motivací.

"Dobrý den, v příloze posílám podepsaný výkaz canisterapie.
Za celý kolektiv oddělení zvýšené péče a oddělení denního pobytu Vám chceme moc poděkovat za canisterapii, která u nás probíhá. Klienti se na ni moc těší a vždy jsou nadšení a spokojení. Čas strávený s Vašimi pejsky probíhá vždy radostně a v dobré náladě. Canisterapie zlepšuje celkovou psychickou i fyzickou zdatnost našich klientů. Těšíme se na další spolupráci. S pozdravem Mgr. Magdalena Řepišťáková"

Jsme vděčni za zpětné vazby v podobě krásných dopisů. I canisterapeutické týmy, které Žirafu navštěvují jsou spokojené a rády zde se svými psy docházejí. Tohle je to, proč canisterapii děláme, proč sdružujeme dobrovolníky-canisterapeuty, proč pořádáme zkoušky a kurzy.