Charitativní sportovní hobby závody

23.07.2020

Dne 18. a 19. 7. 2020 běžel již 10. ročník Charitativních sportovních Hobby závodů (CHSHZ), který byl opakovaně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a pořadateli jsou přátelé od koní. Ředitelka a hlavní pořadatelka paní Linda Doleželová tyto připravuje od prvního dne ukončení vždy předešlého ročníku. Celý rok oslovuje firmy i jednotlivce, hledá sponzory a podporovatele. Se svým týmem a za přispění Autoškoly Mikulka pak zažívá největší pracovní nasazení týdny před samotným závodem a ve dny závodu určitě ani nespí.

Letošní rok nezačal pro sportovce, pro kulturní akce ani pro každého z nás vesele. Většinu světa včetně České republiky nové onemocnění KOVID-19 zcela ochromilo. Byly a stále jsou zrušena všechna velká sportovní klání a kulturní akce. Protiepidemiologická opatření se nevyhnula ani CHSHZ v Třeštině v Olomouckém kraji. Ředitelka závodu, paní Linda Doleželová hledala alespoň náhradu připravovaného sportovního klání. Chtěla lidi nejen rozhýbat pomocí Virtuálního charitativního závodu, ale i zůstat v povědomí závodníků a sponzorů. Vždyť za celou přípravou stojí hodně osobního nasazení a tým příznivců a dobrovolníků z řad skvělých přátel od koní. Byl tedy vyhlášen Virtuální charitativní závod a lidé se hlásili, přispívali i běhali. Dělali tak něco pro svoji fyzičku a přisypávali takto i peníze na charitu.

Nakonec se mírně zlepšila i epidemiologická situace a došlo k uvolnění restrikcí. Pořadatelé CHSHZ si oddychli a závod v sobotu 18. 7. byl zahájen. V sobotu běžely štafety složené z lidí a psů, zdolávali blátivý terén jezdeckého areálu, jezdeckými disciplínami a štafetovým během se bavili soutěžící i diváci. Pokračování měl náročný sportovní víkend v neděli 19.7, kdy jsme se účastnili i my s pejsky a podankovým stanem. Sobota, jak nám bylo sděleno a i podmáčené louky tomu nasvědčovaly, byla ve znamení slunce i průtrže mračen. Neděle zářila sluncem celodenně. Doslova jsme se opékali u kolbiště, kde probíhal jezdecký parkur všech možných věkových kategorií jezdců a velikosti koní.

Činnost naší organizace jsme představili pomocí propagačního materiálu. Přítomnost canisterapeutických týmů včetně psů byla pro návštěvníky i účastníky jezdeckého klání příjemným zpestřením. Pro některé také dobrou inspirací k rozšíření vlastních volnočasových aktivit.

Spolek Podané ruce, z. s., který realizuje canisterapii, je z výtěžku CHSHZ podporován od roku 2011. V letošním roce, který provází boj s nemocí KOVID-19, se jeví potřebnější podpora osobní asistence. Tu pro občany s postižením i v Olomouckém kraji zajišťuje náš pobočný spolek Podané ruce - osobní asistence. Finanční dar, který naše organizace z letošního ChSHZ obdržela, a činí krásných 48 600,-Kč, nám významně pomůže v rámci problematického kovidového roku.

Za Podané ruce - osobní asistenci i Podané ruce, z. s. chci poslat velký dík organizátorům CHSHZ, velký dík ředitelce závodu, paní Lindě Doleželové a jejímu skvělému realizačnímu týmu, dík hejtmanovi OLK, za záštitu a podporu tohoto závodu. Velký dík také účastníkům závodu, návštěvníkům, kteří přišli povzbudit závodníky i podpořit činnost našeho spolku.

Již nyní se všichni těšíme na Charitativní sportovní Hobby závody

Za Podané ruce, z. s. a Podané ruce - osobní asistence Bc. Helena Fejkusová, ředitelka