Za seniory přišel psí Mikuláš a anděl

07.12.2023

Mikulášskou canisterapii jsme připravili pro Domov Ondráš v Brušperku, kam pravidelně dochází náš canisterapeutický tým. Tentokrát jsme domluvili více canisterapeutů, kteří ozdobili sebe i pejsky a udělali jsme seniorům velkou radost. 

Nechyběl ani čert, který přišel se psím andělem. Všichni byli celý rok hodní, tak se nebáli a dostali od nás perníčky jak jinak než ve tvaru pejsků. 

Canisterapie v domovech a penzionech pro seniory patří mezi neodmyslitelnou část canisterapie, kterou Podané ruce, z. s. poskytuje. Její prospěšnost je jednoduše prokazatelná a účinek můžete vidět jak v oblasti duševního zdraví, když senioři při canisterapii pookřejí, těší se na ni, více se usmívají a komunikují, tak při rozvoji jemné motoriky, kdy plní jednoduché úkoly se psem a rozvoji řeči, kdy mají větší motivaci komunikovat se psem ale také s canisterapeuty, kterým vypráví své životní příběhy s vlastními psy, které měli. 

Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím canisterapeutických týmů seniorům pomáhat a udržovat jejich životní energii pozitivní.