Udělejte dobrou věc a svezte se tramvají

23.11.2023

20. 11. 2023 do ulic vyrazila Ostravská vánoční tramvaj. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku a my jsme byli u toho! Lítáme v tom taky a to osobně Helena Fejkusová a Simona Fucymanová, které jste mohli vidět hned ráno od 6:00 cestou do práce a přispět na náš projekt. 

"Denně jsme součástí tisíců životů. Vozíme milióny příběhů a rozhodli jsme se přinášet více radosti do těch méně veselých." Toto byla slova, která uvedla první ročník Tyrkysové sbírky. Dopravní podnik Ostrava v listopadu 2023 pořádá 6. ročník ve spolupráci s Nadačním fondem KŘÍDLENÍ a opět se snaží udělat vše proto, aby přivezli radost těm, kteří ji potřebují.

Tyrkysová vozidla jsou symbolem nového přístupu k cestujícím, a proto se tyrkysová barva stává i symbolem jejich společenské odpovědnosti. Tyrkysová sbírka je hlavním pilířem dobročinných aktivit Dopravního podniku Ostrava a podtrhuje jejich účast v příbězích, které dennodenně spoluvytváří.

Nejen ve vánoční tramvaji, ale i v celé síti MHD mohou cestující přispívat u dobrovolníků s kasičkami na projekty místních neziskovek. Dobrovolníci s asistenty přepravy budou v MHD až do pátku 24. listopadu.