Důležité upozornění pro zájemce o kurz Základy canisterapie 27. 4. 2024

14.02.2024

Vážení zájemci o akreditovaný kurz Základy canisterapie v praxi,

v rámci canisterapeutického víkendu se má jmenovaný a spolkem Podané ruce, z. s. nabízený kurz konat dne 27. 4. 2024 v Liščím Mlýně ve Frenštátu pod Radhoštěm. V tom termínu budou probíhat i canisterapeutické zkoušky PTCTP a PTCTP-O.

Jedná se o akreditovaný kurz, jehož akreditaci je nutné pravidelně obnovovat u Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Vzhledem k tomu, že nám již tato skončila, připravili jsme se na podání žádosti o akreditaci v řádném termínu uvedeném MPSV, abychom ji obnovili. Bohužel od termínu pro přijetí žádostí má MPSV technický problém a jejich webová aplikace AKRIS, kde se žádosti o akreditaci zadávají, není funkční a nelze se přihlásit.

MPSV oznámilo, že AKRIS bude zprovozněn až druhý termín podávání žádostí, tím je datum od 18. 3. do 22. 3. 2024. Akreditační komise jedná o žádostech 25. 4. 2024. Předpokládáme, že opět obdržíme povolení pořádat akreditované kurzy. Plánovaný kurz Základy canisterapie se má konat 27. 4. 2024 a je tedy zřejmé, že v tomto termínu ještě nebude rozhodnuto o udělení akreditace.

Vážení zájemci o kurz, tento budeme v avízovaném termínu pořádat. Na plánovaný termín máme zamluveny školící i zkouškové prostory, čas lektorů a i Váš čas na akci máte ve svém nabitém kalendáři jistě naplánován. Kurz proběhne, frekventanti obdrží certifikát o absolvování kurzu Základy canisterapie v praxi. Pokud budete potřebovat kurz akreditovaný, zprostředkujeme po obdržení akreditace z MPSV zájemcům účast nebo sledování kurzu on-line formou po dohodě s koordinátorem v nejbližším možném termínu. Pak obdržíte certifikát akreditovaného kurzu.

Bohužel, neplánované komplikace mohou nastat. Jak se nyní ukazuje, neminulo to ani tak zabezpečenou instituci, jakou je MPSV. Spolek Podané ruce, z. s. s touto situací nemůže nic dělat. Jsme rádi, že Vám můžeme zprostředkovat velmi kvalitní seminář, prezentovaný odborníky z praxe.

Věřím, že se na canisterapeutickém víkendu i na semináři v letošním roce všichni v přátelské atmosféře sejdeme a obohatíme se navzájem nejen teorií, ale i svými rozsáhlými zkušenostmi.

Ve Frýdku – Místku dne 13. 2. 2024 Bc. Helena Fejkusová, předsedkyně spolku