Chystáme se roztáhnout svá křídla!

28.08.2023

Láska psí a člověčí je mnohem více, než se na první pohled zdá. U dětí i dospělých s handicapem má jejich společnost pozitivní vliv na rozvoj řeči a komunikaci, cvičení paměti, jemné motoriky i celkové motivace k pohybu. Pouhá přítomnost v těsné blízkosti čtyřnohého kamaráda působí na ztuhlé svaly, dokáže krásně zklidnit mysl a dodá pocit bezpečí. Blahodárné působení pejsků na zdraví člověka je známo jako CANISTERAPIE.

Organizace Podané ruce, z. s. se věnuje canisterapii již 23 let. Posláním je podporovat rozvoj citových, rozumových a pohybových schopností lidí s handicapem, ale také dětí a seniorů. Nedílnou součástí aktivit je příprava a péče o canisterapeutické týmy (psovod a pes). Spolek sdružuje dobrovolníky, které připravuje na práci canisterapeutů, a to formou vzdělávacích kurzů s akreditací MPSV a následně provádí speciální povahové testy psů. Rádi bychom rozvíjeli další vzdělávací semináře a webináře, které jsou podporující a velmi žádané. Chceme šířit osvětu o canisterapii a její neuvěřitelné dopady na lidské zdraví především mezi pejskaře, ze kterých se pak často stávají výborní canisterapeuti. Nově bychom chtěli organizovat přípravné kurzy na povahové testy pejsků. Ani u psích parťáků nesmíme zapomínat na welfare a zajistit také tuto potřebu.

Činnost spolku řídíme srdcem a koordinujeme na základě letitých zkušeností. V celém projektu je od roku 2009 jediný zaměstnanec - koordinátor canisterapie, ostatní potřeby jsou zajišťovány dobrovolníky. Canisterapie není v ČR registrovanou službou, a tak je financování a udržitelnost složitá. Zájem o canisterapii se zvyšuje a my máme spoustu nápadů, které bychom rádi uskutečnili. Díky křídlícímu projektu chceme financovat novou posilu, která bude rozvíjet organizaci Podané ruce a koordinovat canisterapii.

Smyslem canisterapie je spojit otevřené psí srdce se srdcem těch, kteří to potřebují, ať již k získání klidu, lásky nebo uzdravení. Přispějte na koordinaci a šíření tohoto poslání.

Částka umožní a v našem pojetí znamená:

  • 200 Kč konzultační podpora pro 1 canisterapeuta
  • 500 Kč organizace canisterapie s 1 CT týmem
  • 1 000 Kč přípravný kurz na zkoušky 1 lekce
  • 2 000 Kč organizace 1 akreditovaného kurzu Základy canisterapie

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010 . Projekt KOORDINÁTOR PSÍCH TLAPEK má variabilní symbol 2301. 

DĚKUJEME!