Canisterapie byla podpořena Charitativním bazarem NATO

25.01.2023

Úterý 24. ledna 2023 byl pro Podané ruce, z. s. - Canisterapie výjimečný den. Proběhl slavnostní ceremoniál s představením úspěšných projektů, které získaly podporu Charitativního bazaru NATO (https://www.natocharitybazaar.org). Celkem byly peněžní prostředky rozděleny mezi 21 projektů - 3 z Belgie a 12 z dalších zemí Evropy (Srbsko, Slovinsko, Severní Makedonie, Portugalsko, Arménie, Bosna a Hercegovina, Litva, Černá Hora, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Česko). V České republice byly podpořeny 2 projekty - Mobilní hospic Ondrášek (BLAHOPŘEJEME) a náš projekt canisterapie, který získal 8 000 EUR. Přenos byl bohužel neveřejný, probíhal sdíleně na platformě ZOOM. Byly prezentovány všechny podpořené projekty a také samotný Charitativní bazar NATO. Za naši organizaci děkovnou řeč pronesla Eliška Křístková....

Prostředky, které jsme získali, budou využity na nákup vybavení do canisterapeutického centra, kde probíhají individuální i hromadné canisterapie, na krmivo, veterinární péči a další vybavení pro aktivní canisterapeutické týmy.

Je to pro naši organizaci velká čest a pobídnutí do dalšího období činnosti. DĚKUJEME! I nadále chceme se svými čtyřnohými parťáky přinášet lidem všech věkových kategorií povzbuzení, zájem a radost, ale i odbornou podporu např. autistickým dětem. O návštěvy canisterapeutických týmů je neustávající zájem ze strany školek, škol, sociálních zařízení i veřejných akcí. Věříme, že se k nám přidají i další dobrovolníci a pomohou nám tento zájem uspokojit v největší možné míře.